Julehilsen fra Birkelid

Der var skolebussene sendt avgårde for siste gang i 2021 og vi går den siste førjulsuka i møte. De siste ukene på skolen vår ble ikke helt som planlagt, men vi har virkelig hatt ei fin tid likevel.

Hver morgen har vi hatt adventssamling i klassene, det er ei fin tid hvor vi spesielt får rette blikket på Jesus og det at han kom til jorda som et lite barn. Snøen har også vært med på å skape ekstra adventsstemning i år, og akebakken har vært flittig brukt av elevene.

Det har vært øving til juleavslutninger, som dessverre måtte avlyses. Heldigvis fikk småtrinnet og mellomtrinnet filmet elevene slik at dere der hjemme kan få se hva vi har jobbet masse med her på skolen. Barna har vært så utrolig flinke. Det har også vært juleverksted på barneskolen, og julevandring på ungdomsskolen. 

I alt ei veldig fint tid, og det gjenstår å ønske dere der hjemme ei velsignet fin julehøytid. 

Vi vil hilse dere med dette verset: 

“ For et barn er oss født, en sønn er oss gitt. Herreveldet er lagt på hans skulder. Han har fått navnet Underfull rådgiver, Veldig Gud, Evig far, Fredsfyrste.” Jes. 9:6


Julehilsen fra Oasen skole Birkelid