Ordføreren på besøk

Vi er opptatt av valget og ønsker å lære mest mulig om hva de ulike partiene står for og om hvordan det er å være politiker. Derfor var det ekstra gøy at ordføreren vår, Oddvar Skisland, tok seg til tid å komme på besøk – både for å fortelle om det å være ordfører, men også for å svare på spørsmål fra elevene. Denne gangen var det 7. 8. og 9. trinn som fikk være med på “spørretime”, og de hadde forberedt seg godt med spørsmål både om miljø, skolebygg, abort, friskoler, om Skisland hadde møtt Erna og hvilket engelsk fotballag han heier på. Mange var glade for at ordføreren mente at skolen vår, som er friskole, ikke kom til å bli lagt ned om Arbeiderpartiet fikk makten. Ikke alle var glade for å høre at ordføreren heiet mest på “Manu”. Flere viktige temaer ble løftet fram, og i dag var det ikke gitt rom for debatt, så den vil gå videre i klassene. 
Både lederen i ungdommens bystyre og ungdommens fylkesordfører er tidligere elever ved skolen vår, og vi håper at mange av våre elever vil engasjere seg i politikk og samfunnsdebatten framover. Tusen takk takk for besøket til ordfører Jan Oddvar Skisland!

Rektor Mari Kolltveit, ordfører Jan Oddvar Skisland og assisterende rektor Jakob Ommedal.